Tede i Diox jako Potwierdzone Info

0

Polski rap nie może spodziewać się niczego spektakularnego, aniżeli wypłynięcie jakiegoś ciekawego kota z podziemia lub utworzenie się duetu/zespołu z raperów, którzy na scenie są od X lat. O ile pierwsza opcja jara mnie niezmiennie od początku mojej przygody z rapem, tak do wszelkiego rodzaju kolabo podchodzę z dystansem. Nie potrafię przypomnieć sobie ani jednego albumu, który powstałby we współpracy dwóch czołowych raperów w Polsce i okazał się konkretnym sztosem. Oczywiście pomijam wszystkie kultowe składy jak Grammatik, Warszafski Deszcz, czy  też Płomień 81. Chodzi mi głównie o takie połączenia jak Kali/Paluch, czy też ogłoszony kilka dni temu skład Potwierdzone Info tworzony przez Tedego, Dioxa i Sir Micha.

14 października ukaże się płyta zespołu Potwierdzone Info. Wydawcą albumu pt. “PRZYPADEK? #NIESONDZE” będzie PROSTO Label. Kilka dni temu do sieci trafił teledysk promujący wydawnictwo. Klip został zrealizowany do utworu “Nowy Rok”, w który gościnnie pojawiła się dwójka DJ’ów – DJ Kebs i DJ Falcon1.

Po przesłuchaniu tego singla nie spodziewam się niczego nowego i wątpię, abym sprawdził ten album. Wydaje mi się, że jeżeli Tede w jakiś kozacki sposób nie uratuje tej płyty to nie zrobi tego nikt. Diox standardowo od pierwszej solówki nie potrafi zaproponować słuchaczowi niczego nowego. Co do Tedego to wydaje mi się, że po świetnym “Eliminati” zostało mu kilka zwrotek i po prostu chciał je w jakiś sposób wykorzystać. Co ciekawe Jacek z Wielkiego Joł po raz kolejny pokazuje, że wszystkie trendy i teksty internetu nie są mu obce. Ehh… nie tego się spodziewałem słysząc w którymś tam wywiadzie z Tedzikiem, że to tylko część tego co nas czeka w 2013 roku.

BTW. Podczas pisania cały czas rozkminiałem sobie rapowe duety w Polsce. W.E.N.A z Rasem to chyba jedyne słuszne połączenie, które potrafię zaakceptować znając obydwu raperów z solowych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here