TOP 5: Diadora N9000

0

Niedziela to dobry dzień na podsumowania. W związku z tym chciałbym zaproponować Wam nowy cykl, który mam nadzieję będzie dla Was interesujący i z przyjemnością będziecie go czytać. Pamiętajcie, że całe zestawienie jest całkowicie subiektywne, możecie się ze mną nie zgadzać, a dyskusje i propozycje są wręcz wskazane.

W dzisiejszym wydaniu przyjrzymy się butom marki, która całkiem niedawno zaliczyła bardzo udany comeback i zyskała przychylność wielu sneakerheadów. Mowa tu o włoskiej Diadorze i jej modelu N9000. Przyjrzyjmy się bliżej pięciu moim zdaniem najciekawszym wydaniom tej sylwetki.

Diadora N9000 x Packer Shoes „Azzurri”packer-shoes-diadora-n-9000-azzurri-01

Wydane w styczniu 2015 roku, dostępne ekskluzywnie w sklepie Packer Shoes. Cała kolorystyka nawiązuje do barw reprezentacji Włoch, stąd przeważający niebieski ze wstawkami w postaci reszty kolorów flagi ojczyzny pizzy. Całości dopełnia złoty branding Diadory, model wykonany jak wszystkie kolaboracje właśnie we Włoszech.

Diadora N9000 x LA MJC x Colette „Gufetto”

lamjc-colette-diadora-1-620x435

Kolejna kolorystyka, a właściwie dwie, inspirowane sportem. Tym razem buty te zostały stworzone na cześć pomocnika reprezentacji Włoch i Paris Saint Germain, Marco Verattiego. Niebieska para wykonana z najwyższej jakości zamszu, a biała z kangurzej skóry. Na piętach obu wersji kolorystycznych znajdziemy sowę, czyli właśnie gufetto, pseudonim towarzyszący piłkarzowi od małego.

Diadora N9000 x Concepts „Rat Pack”

concepts-diadora-rat-pack-n9000-euro-release-1

Inspirowane klasycznymi frakami, stąd biało- czarna kolorystyka i nawiązujące do tematu pudełko. Nazwa „rat pack” dotyczy nieformalnej grupy piosenkarzy i aktorów amerykańskich, która powstała w latach pięćdziesiątych.

Diadora N9000 x LimitEDitions „Castellers”

limiteditions-diadora-n-9000-castellers-04

Efekt tej kolaboracji nawiązuje do katalońskiego festiwalu, podczas którego uczestnicy tworzą ogromną, ludzką wieżę. Wielokolorowa cholewka wykonana z różnych gatunków skóry oddaje stroje, które budujący mają na sobie podczas tej ceremonii. Na pięcie jednego z butów znajdziemy również wyszyte postaci, tworzące taką właśnie wieżę.

Diadora N9000 x 24 Kilates „Sol”

24-Kilates-Diadora-n-9000-Sol-Global-Release-Date-1

Kolorystyka będąca częścią packu „ Sol y Sombra”, przedstawiającego słońce i cień. Omawiana tutaj para to oczywiście słoneczna połowa tej kolaboracji. Ukazały się w 2014 roku i były zapowiedzią tego, jak bardzo Diadora będzie mogła namieszać w kolejnych latach obecności na rynku sneakersów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here