“Trompe L’oeil” – malarstwo iluzjonistyczne na adidas Stan Smith?

0

Paris Fashion Week trwa i dużo się dzieje w międzyczasie w świecie mody.

Raf Simons prezentuje nowe Stan Smithy, które inspirowane były trompe l’oeil, to znaczy malarstwem iluzjonistycznym. Chodzi o to, żeby nałożyć na powierzchnię obraz przypominający 3D, przez co sprawia to wrażenie iluzji optycznej poprzez wykorzystanie perspektywy.

Ale w jaki sposób?

Otóż, artysta wykorzystał print w stylu Trompe L’oeil, nie tylko na cholewce, ale na całym modelu Stan Smith i zrobił to w ten sposób, żeby gotowe sneakersy przedstawiały dawne modele adidasa. Możemy wyróżnić trzy modele vintage’owych biegówek w packu “Trompe L’oeil”: Micropacer, L.A. Trainer oraz Torsion Conquest Super.

Poza wcześniej wspomnianym printem, na cholewce buta będzie wyróżniać się też branding w postaci wytłoczonego nazwiska designera. Poza tym, na lubianych Rafowskich Stan Smithach, zawsze możemy dostrzec perforacje w kształcie litery “R” po środku cholewki (zamiast perforowanych trzech pasków).

Pierwszy raz buty mogliśmy zobaczyć 17.01 w trakcie Paris Fashion Week. Można było je kupić jedynie w sklepie koncepcyjnym Tom Greyhound w Paryżu. Ale spokojnie! Marka oświadczyła, że szersza premiera będzie w kwietniu.

Buty prawdopodobnie będą kosztować $280. Jak będziemy wiedzieć więcej to damy znać!

A widziałeś już Twoje nowe “kowbojki”?