TrooM x ka-meal “Primus Luporum” – premiera 30 kwietnia

0

Ktoś kiedy coś podesłał; ktoś kiedyś coś wrzucił. Sprawdziłem jeden track i zapomniałem o gościu o ksywie TrooM. Odświeżyłem sobie kilka jego numerów przy okazji ostatniej edycji Popkiller Młode Wilki, kiedy to rzesza słuchaczy wywoływała go, jako kolejnego młodego wilka. Ostatecznie TrooM nie znalazł się na składance Popkillera, a ja ponownie odłożyłem jego twórczość na bok. Po odsłuchu kilku numerów nie znalazłem nic dla siebie i stwierdziłem, że nie ma co dalej zagłębiać się w jazdę kolejnego freshmana próbującego swagować i marnie naśladować trapowe zajawki zza oceanu. Co za FAIL.

“Primus Luporum” w całości wyprodukuje ka-meal, czyli producent, którym od kilku miesięcy jaram się niesamowicie i jestem pod wrażeniem jego otwartości umysłu i talentu tworzenia nowoczesnych instrumentali, które bujają nawet najbardziej zamknięte rapowe głowy. Gościnnie na płycie udzielą się Bonson, Enson, Mam Na Imię Aleksander, Hary oraz Świnia. Do tej pory do sieci wleciało 5 singli, które wprawiają mnie w osłupienie i jednocześnie sprawiają, że czuję się zażenowany swoją ignorancja w stosunku do TrooMa. Przesłuchałem wszystkie dostępne numery z “Primus Luporum” i nie mam wątpliwości, że TrooM jeżeli nie w tym roku to na pewno w następnym wypuści album, który zamknie grę i wyznaczy nowy kierunek na scenie.

Przede wszystkim świeżość! TrooM pięknie odnajduje się na nowoczesnych podkładach ka-meala i sunie po nich, tak jak nikt w Polsce. Do tego dochodzą świetne teksty, które w odróżnieniu od linijek innych rapujących małolatów coś znaczą i niosą za sobą jakąś treść. Poniżej tracklista “Primus Luporum”.

Tracklista:
01. Lotos
02. Passolini (feat. Świnia, Enson)
03. Xylo
04. Burza
05. Myślokształt
06. Amen (feat. Bonson)
07. Primus Luporum
08. Larry, Staph!
09. Sphinx
10. Chimeryczny
11. Flu-O-Rescent (feat. Hary)
12. insomnia. (feat. Mam Na Imię Aleksander)
13. Querela
14. Blaq Rosse

Album zostanie wydany na fizyku nakładem 3/4 UDGS. Będzie to premierowe wydawnictwo labelu. “Primus Luporum” ukaże się 30 kwietnia. Zamówienia można składać za pośrednictwem tej strony – cena 25 zł (w tym wysyłka). Chyba warto odmówić sobie sztuki i dać zarobić młodzianowi na dobrej muzyce.

… a już dziś o 18:00 kolejny, już ostatni singel z płyty “Primus Luporum”.

Odebrali mi prawa, podcięli skrzydła na lot
Chcieli zamknąć mi pysk, mogą kłapać, chow-chow
Uzurpatorzy kłamstw, nie wierzyli w to
Excalibur poplami się splugawioną krwią…
Odebrali mi prawa, podcięli skrzydła na lot
Chcieli zamknąć mi pysk, mogą kłapać, chow-chow!

Jaram się, czekam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here