Tyson przestrzega Joshuę – myśl o boksie nie o kasie

0

Mike Tyson jest pod wrażeniem swojego następcy na mistrzowskim tronie wagi ciężkiej Anthony’ego Joshuy (19-0, 19 KO), który niedawno w walce o pasy WBA i IBF znokautował Władimira Kliczkę (64-5, 53 KO).

“Żelazny” przestrzega jednak “AJ-a”, by nie popełnił jego błędów z przeszłości i jak najlepiej wykorzystał swoje sportowe możliwości.

– Joshua ma potencjał, by dokonać dużych rzeczy – mówi Tyson. – “Dobrze wygląda i mocno bije, ale ciąży na nim wielka presja. Byłem w Dubaju i wiszą tam wielkie plakaty z jego podobizną. Mistrzowski pas w wadze ciężkiej sprawia, że ludzie wariują. Jest jak korona cierniowa. Każdy chce cię wykorzystać, jesteś jak prezydent Stanów Zjednoczonych.”

“Joshua nie może stać się zarozumiały, musi się skupić na boksie, bo gdy zacznie myśleć o kasie, dziewczynach i innych rzeczach, to zacznie się zjazd. Żadnej religii, nic, tymi rzeczami można się zajmować po walce. Zobaczymy, czy Joshua poradzi sobie z tym wszystkim. Nastał jego czas, zrobił na mnie wrażenie walką z Kliczką” – przyznaje Mike.

Kto jak kto, ale sam Tyson wie najlepiej jak to jest być na szczycie po to żeby spaść na same dno.

Anthony Joshua na ring powrócić ma jesienią. Jest bardzo prawdopodobne, że spotka się wówczas po raz drugi z Władimirem Kliczką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here