Wraz z końcem 2018 roku, do sprzedaży trafiły wyczekiwane wydania współpracy Jordan Brand & Union Los Angeles. Obydwie kolorystyki AJ 1 okryły się wielkim zainteresowaniem, co jednocześnie przyczyniło się do wysokich cen odsprzedaży. W styczniu tego roku, Chris Gibbs – właściciel Union, zasugerował że trwają prace nad kolejną sylwetką.

Projekt do dnia dzisiejszego był owiany tajemnicą, a jedyne czego mogliśmy być pewni to fakt, że będzie bazował na Air Jordan IV. Kilkanaście godzin temu, ujawniono pierwsze fotografie sampli jednej z kolorystyk (Off Noir / Brigade Blue-Dark Smoke Grey-Light Fusion Red). Już na pierwszy rzut oka, design znacząco odbiega od wydań z 2018 roku, co może być rozczarowaniem. Granatową cholewkę w towarzystwie niebieskich oraz czerwonych elementów, połączono z jasnożółtą podeszwą. Nieujawniona, ma natomiast obejmować paletę Guava Ice / Light Bone-Brigade Blue-Light Fusion Red.

Modele mają zadebiutować 15 sierpnia w cenie 250 dolarów. Współpraca ma obejmować również odzież choć póki co, nie ukazano żadnych oficjalnych zdjęć.