Kwestia środowiska i zrównoważonego rozwoju zdaje się rosnąć w oczach klientów, co udowadniają liczne projekty, które zdobywają niemałą popularność. Śladami dbałości o planetę idzie wiele przedsiębiorstw, co jest zdecydowanie dobrą nowiną!

Japońska firma jest znana większości z nas, a w ostatnich latach mogliśmy zobaczyć wspólny projekt m.in. wraz z KAWS, Lego czy Star Wars. Obecnie, rusza z nowym programem Re.UNIQLO mającym na celu dbanie o środowisko w obliczu niemałej produkcji. Teoretycznie, marka przyjmuje używaną odzież od 2006 roku, jednak nowy projekt stawia konkretne cele na ich wykorzystanie. Materiały mają podlegać recyklingowi, co zaowocuje uzyskaniem przetworzonych produktów, które ponownie trafią na rynek. W niespełna pół roku, zebrano 620 tysięcy puchowych kurtek, a już w listopadzie pojawi się pierwszy produkt wykonany w 100% z recyklingu. Kurtka będzie również zapoczątkowaniem działań w formie Re.UNIQLO, a znajdziemy ją w 22 krajach (w tym 67 sklepach stacjonarnych). Niecierpliwie czekamy na kolejne produkty!

Warto nadmienić, że przedsiębiorstwo od dłuższego czasu oddaje używaną odzież potrzebującym, a w tym obozom dla uchodźców. Raport z 2019 roku, wskazuje na przekazanie ponad 36 milionów artykułów na przestrzeni ostatnich lat.