Założyciel Off-White, jak i obecny dyrektor artystyczny domu mody Louis Vuitton dość często wspiera dobroczynne projekty, nie zapominając o potrzebujących. Przykładem może być angaż w ”Post-Modern” – wraz z partnerami i FSF, zapowiedział stypendia opiewające na kwotę miliona dolarów dla czarnoskórych twórców.

Virgil Abloh obejmuje kolejne wartościowe stanowisko, a mianowicie dołącza do Rady Gubernatorów Fashion Scholarship Fund. Misją jest wspieranie karier twórców z całego świata, m.in. w zakresie projektowania, marketingu czy merchandisingu. Rocznie, FSF przekazuje stypendia na kwoty opiewające o ponad milion dolarów. Projektant będzie odpowiedzialny za stypendia, staże oraz ogólny rozwój kariery w sektorze mody. Każdy z aplikantów otrzyma 5 tysięcy dolarów przed wiosennym semestrem wraz z możliwością płatnych praktyk.

“Young Black people are ready to be heard, and it’s high time we provided them with the in-roads and opportunities they need to become the next heads of our fashion houses”