Tegoroczna kolekcja New Balance współtworzona u boku Jadena Smitha, wywołała spore zainteresowanie. Dotychczas, światło dzienne ujrzały cztery kolorystyki nowej sylwetki Vision Racer – zarówno w stonowanej palecie barw jak i nieco odważniejszej wersji.

Na drodze sukcesu staje firma Vision Street Wear podlegająca pod ABG Collective. Do sądu wpłynął pozew, który stawia New Balanace w dość negatywnym świetle, a to ze względu na możliwe naruszenie znaku towarowego ”Vision” zarejestrowanego w 2017 roku. Ponadto, ABG argumentuje swoją decyzję celowym działaniem przedsiębiorstwa, wprowadzającym klientów w błąd, jakoby był to produkt współpracy. Znak jest użytkowany od 1986 roku tak więc renoma i zaufanie jest budowane od dekad.

”[New Balance] knowingly, willfully, intentionally, and maliciously adopted and used identical and confusingly similar imitations of the VISION trademarks on to mislead and deceive consumers into believe that are licensed or authorized by, or emanate from, and to free-ride and otherwise trade on the substantial marketplace goodwill and reputation of embodied in the VISION trademarks”

Jesteśmy niemalże pewni, że znaczna część zainteresowanych w żaden sposób nie powiązała kolekcji z inną marką, jednak rejestracja znaków towarowych niesie za sobą pewne prawa. Z uwagi na powyższe, Vision Street Wear wnosi o 2 milionowe odszkodowanie oraz zadośćuczynienie. Niewykluczone, że będzie starać się również o uniemożliwienie sprzedaży kolejnych wersji New Balance Vision Racer. Przedsiębiorstwo na ten moment odmówiło komentarza w sprawie.