Na liście najbardziej wpływowych artystów, a tym samym pożądanych partnerów z pewnością znalazłoby się miejsce dla Kanye’ego Westa. W obecnej chwili, nie jest już wyłącznie muzykiem, a znaczna część jego nieustannie rosnącej popularności jest związana z modą.

Współpracując u boku czołowych przedsiębiorstw, jego kariera została pokierowana w niemalże idealny sposób. Wbrew nierzadko kontrowersyjnym wypowiedziom, raper nadal pozostaje na świeczniku. Duet z adidas zawarto 5 lat temu, a mimo upływającego czasu, na próżno szukać produktów w codziennej sprzedaży czy outletach. W dniu wczorajszym ukazano kolejny projekt w oparciu o YEEZY, tym razem wraz z Gap. Ruch nie tylko sprzyja zainteresowaniu marce odnotowującej w ostatnich latach duże straty ale i może przynieść wiele nowości. Kanye West pracował w jednym ze sklepów jako nastolatek, a w przeszłości sam przyznawał, że chciałby współpracować z firmą. Jak widać życzenie się ziściło, czego dowodem jest 10 letnia umowa między YEEZY & Gap. Kolekcje odzieży i akcesoriów mają być dedykowane zarówno mężczyznom, kobietom jak i dzieciom – w przystępnych cenach. Ponadto, powinniśmy spodziewać się podstawowych elementów takich jak spodnie, bluzy, koszulki czy okrycia wierzchnie w nowoczesnym wydaniu. W ekipie projektowej zasiądzie m.in. Mowalola Ogunlesi, nigeryjsko-brytyjska projektantka z niebanalną estetyką. Dostępność produktów ma być znacznie szersza niż w przypadku YEEZY, równocześnie kładąc nacisk zarówno na sprzedaż internetową jak i stacjonarne sklepy.

Umowę podpisano 25 czerwca, a premiera ma nadejść w pierwszej połowie 2021 roku. Partnerstwo ma na celu wygenerować roczną sprzedaż w kwocie 1 miliona dolarów, co daje prawie 25% globalnych przychodów w 2019 roku. W ciągu kilkunastu godzin od opublikowania informacji o współpracy, akcje Gap wzrosły o 39% co już jest sporym sukcesem.

”Excited to welcome Kanye back to the Gap family as a creative visionary, building on the aesthetic and success of his Yeezy brand and together defining a next-level retail partnership” – Mark Breitbard, CEO Gap