Ostatnie podsumowania i raporty finansowe Jordan Brand wyglądają dość pomyślnie i obiecująco. Drugi kwartał, wygenerował pierwszy raz w historii miliard dolarów obejmując sprzedaż hurtową. Niewątpliwie, linia zajmuje silną pozycję na rynku od lat, a dziś skupimy się na najlepszych wydaniach tego roku!

Air Jordan VI ”Black Infrared” 16/02

W tym roku, doczekaliśmy się wielu wyczekiwanych reedycji, a w tym AJ VI w kolorystyce Black Infrared. Debiut miał miejsce w 1991, a po 28 latach fani w dalszym ciągu chętnie sięgnęli po model. Ponadto, powrót dał początek również zupełnie nowym wydaniom VI, m.in Cactus Jack x Travis Scott czy ”Washed Denim” które mają pojawić się pod koniec roku.

Air Jordan VI x Aleali May 15/03

Aleali May jest partnerką wielu projektów i tym samym wpisuje się w plany przedsiębiorstwa, które zakładały atrakcyjniejszą ofertę dedykowaną kobietom. Reedycja kolorystyki Black Infrared, pokazała że fani nadal uwielbiają model VI, a powyższa współpraca to tylko potwierdza. Kolorystyka ”Pink Millenium” rozeszła się w mgnieniu oka w połowie marca.

Air Jordan IV ”Bred” 04/05

Z pewnością możemy stwierdzić, że tegoroczna reedycja AJ IV w kolorystyce Bred, była jedną z najbardziej wyczekiwanych premier ostatnich lat. Po wielu niespełnionych plotkach, w maju Jordan Brand przy okazji 30 rocznicy modelu, przywrócił kolorystykę po 7 latach.

Air Jordan 1 x Travis Scott ”Cactus Jack” 11/05 & 20/07

Odwrócony Swoosh, który początkowo był błędem produkcyjnym przy AJ ”Shattered Backboard” sprzedanym za ponad 100 tysięcy dolarów, zawitał oficjalnie we współpracy z Travisem Scottem. Zważając na to, że projekt obejmuje dwie wersje modelu – High (11/05) & Low (20/07), poświęciliśmy im jedno miejsce.

Air Jordan 1 Defiant SB LA to Chicago 25/05

Projekt jest wyjątkowy z kilku powodów, jednym z nich jest ukazanie powiązania Jordan Brand & Nike SB poprzez skateboarding. Drugim, niecodzienny design cholewki. Warstwa wierzchnia nawiązuje do kolorów drużyny NBA z Los Angeles, natomiast pod nią, kryje się kolorystyka poświęcona barwom Chicago. Zmiana koloru jest możliwa w wyniku wytarcia pierwszej warstwy.

Air Jordan VII x Patta ”Shimmer” 15/06

Holenderska firma niejednokrotnie współpracowała z Nike, jednak w tym roku pierwszy raz połączyła siły z Jordan Brand. Duet wydał dwie kolorystyki modelu AJ VII, a mianowicie ”Shimmer” (15/06) oraz ”Icicle” (18/10).

Air Jordan 1 Satin ”Black Toe” 17/08

Pośród tak wielu kolorystyk na bazie AJ 1, wybór kilku z nich nie należał do łatwych. Wydanie w wersji satynowej zdecydowanie zasługuje na waszą uwagę. Jordan Brand mierzy się z trudnym zadaniem, albowiem rynek przesycają zupełnie świeże wydania, natomiast działalność linii bazuje głównie na klasycznych modelach. Mimo to, zabiegi takie jak zmiana materiału cholewki robią kawał dobrej roboty i choć czerpią z archiwów, powiewają świeżością! Sytuacja dotyczy również m.in. kolorystyki ”Twist” z elementami futerkowymi.

Air Jordan XXXIV 25/09

Tym razem, odchodzimy na chwilę od wydań Retro i kierujemy się ku najnowszemu modelowi spod szyldu Jordan Brand. Nowa sylwetka jest jedną z najlżejszych, co jednoznacznie wpływa na korzyść sportowców. Uznaliśmy, że wydanie pary było znaczącym działaniem tego roku, a pierwsze kolorystyki które trafiły do sprzedaży to ”Bred” oraz ”Blue Void”.

Air Jordan 11 ”Bred” 14/12

Przyznajemy, że i my należymy do grona osób, które odliczały do reedycji już dobrych kilka miesięcy. Przypomnijmy, że od pierwotnej premiery minęły w tym roku 23 lata, a przez ponad dwie dekady mieliśmy 5 szans na zdobycie modelu.

Air Jordan 3 SE ”Animal Instinct” 19/12

Choć ostatnie lata są przesiąknięte nowymi kolorystykami i projektami na bazie AJ 1, nie zapominamy o innych, równie wartościowych sylwetkach. Rok 2019 kończymy premierą wydania III ”Animal Instinct” które na pierwszy rzut oka przypomina projekt AM x atmos ”Animal Pack”.

Przyszły rok będzie równie intensywny, czeka nas premiera Air Jordan V we współpracy z Off-White, reedycja Air Jordan IV ”Black Cat” czy ”New Beginnings” Pack w roli głównej z AJ 1 rodem z 1984 i 1985 roku.