Artyści i firmy mają nikłą przyjemność uczestniczyć w wielu procesach sądowych – zarówno będąc pozywanymi, jak i pozywając. Kanye West ma za sobą wiele spraw sądowych, a jak wynika ze skargi złożonej w miniony piątek, na horyzoncie kolejna batalia.

Wniosek został złożony przez markę do sądu okręgowego w LA, pozywając jednego z letnich stażystów mającego okazję pracować nad projektami. Ryan Inwards przed rozpoczęciem pracy, podpisał klasyczną umowę o poufności, której za złamanie grozi kara 500 tysięcy dolarów. Stażysta opublikował na swoim Instagramie poufne fotografie, które mimo próśb, nie zostały usunięte. Na ten moment, wspomniane konto nie zawiera żadnych postów, jednak sprawa musiała dotrzeć aż do sądu.

YEEZY domaga się nie tylko umownego odszkodowania ale i karnego, z uwagi na prawdopodobieństwo działania Ryan’a w złej woli. Wniosek zawiera również zakaz publikacji podobnych postów w przyszłości, jednak na dalszy rozwój sprawy będziemy musieli poczekać. Niemniej, pół miliona dolarów to kosmiczna suma – stażysta jednak doskonale wiedział, jakie konsekwencje może ponieść.